تماس با ما سایت های مرتبط گالری تصاویر پیام های کاربران امور موکلین قبول کلیه دعاوی حقوقی مشاوره تلفنی سوالات حقوقی صفحه اصلی
اطلاعات تماس
ارتباط مستقیم با وکیل
امور موکلین
فرم های حقوقی
سوالات حقوقي كاربران
پيام هاي كاربران
مشاوره تلفنی
مقالات فارسی
نمونه آراء
قبول کلیه دعاوی حقوقی
اخبار و اطلاعیه ها
معرفی اساتید حقوق ایران
contact us
رمزینه تماس
جملات مفید حقوقی
آیا می دانید؟
چنانچه پزشک غیر از موارد مجاز از نظر قانونی، اقدام به سقط جنین کند به مجازات حبس از 2 تا 5 سال محکوم، و ملزم به پرداخت دیه جنین خواهد شد
آدرس دفتر وکالت

ارومیه-خیابان دانش یک روبروی مجتمع شماره 2 شوراهای حل اختلاف ارومیه شماره 2/38

شماره های تماس :
32231008 044
32248444 044

اطلاعیه
این وبسایت در ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.
اطلاعیه
تعهد وکیل تعهد به وسیله است نه تعهد به نتیجه ،تصمیم گیرنده نهائی مقامات محترم قضائی می باشند و از این حیث ما هیچ تسلطی بر آنان نداریم
ساعات کار دفتر وکالت
شنبه الی چهارشنبه به جز ایام تعطیل 10 الی 13 - 16 الی 19:30 پذیرش بعد از ظهر، روزهای زوج با تعیین وقت قبلی
اطلاعیه
دفتر وکالت کامران اکرمی افشار آماده ارائه خدمات حقوقی رایگان به افراد بی بضاعت و کم درآمد در روز چهارشنبه هر هفته از ساعت16 الی 19 بعداز ظهرمیباشد .
 
کامران اکرمی افشار وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی،جزائی و امور بین الملل قوه قضائیه تلفن تماس: 00984432231008

Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/urmialawyer/urmialawyer.ir/templates/93-03/Main.php on line 106
دیوان عالی آمریکا به نفع یک زن مسلمان باحجاب رای داد
تاریخ انتشار : 15-09-1394

دیوان عالی آمریکا به نفع یک زن مسلمان باحجاب رای داد

دیوان عالی آمریکا روز دوشنبه به نفع زن مسلمانی حکم داد که می گوید فروشگاه زنجیره ای "ابرکرومبی و فیچ" او را به خاطر حجابش استخدام نکرده است.
ابرکرومبی یک فروشگاه زنجیره ای پوشاک است که به عرضه لباس‌های مناسب جوانان می پردازد.
"کمیسیون فرصت‌ های برابر شغلی"، که یک آژانس فدرال دولتی است، از جانب سامانتا عوف، زن مسلمانی که استخدام نشده، از ابرکرومبی شکایت کرده بود.
قضات این دادگاه با هشت رای موافق در مقابل یک رای مخالف جانب این کمیسیون را گرفت.
سامانتا عوف شکایت کرده بود که بر اساس شیوه‌نامه لباس پوشیدن ابرکرومبی، به خاطر حجابش مورد تبعیض قرار گرفته است.
این شرکت، در فروشگاه‌هایش کسانی را به عنوان فروشنده به کار می‌گیرد که جذاب لباس بپوشند.
شرکت از فروشنده‌هایش می‌خواهد به "سبک ابرکرومبی" که "سبک قدیمی بچه‌های دانشگاهی ساحل شرقی آمریکا" است پایبند باشند.
ابرکرومبی به کارکنان خود اجازه نمی‌دهد کلاه کشباف به سر بگذارند یا لباس سیاه بپوشند، اما در مقرراتش در مورد روسری به طور صریح اشاره‌ نشده است.
شرکت ابرکرومبی با کارکنانی که مقررات شیونامه لباس پوشیدن شرکت را نادیده بگیرند بر اساس مقررات انضباطی‌ این شرکت برخورد می‌کند و حتی ممکن است آنها را به این دلیل اخراج کند.
دادستان در دفاع از خانم عوف گفته است که قانون حقوق شهروندی مصوب سال ۱۹۶۴ آمریکا، از حقوق او دفاع می‌کند. بر اساس این قانون، کسی نباید به دلیل مذهبش، امکان استخدام را از دست بدهد، مگر این که مذهب شخص بر کسب و کارِ کارفرما تاثیر منفی بگذارد.
ابرکرومبی گفته که خانم عوف درخواست نکرده بود که به دلایل مذهبی از مقررات مربوط به شیوه پوشش این شرکت مستثنی شود.
دولت ایالات متحده و بسیاری از سازمان‌های مذهبی آمریکا، از این زن مسلمان که در زمان مصاحبه شغلی‌ خود در سال ۲۰۰۸ هفده ساله بود، حمایت کرده اند.
در یکی از جلسات پیشین دادگاه مربوط به این پرونده، شرکت ابرکرومبی محکوم شده بود که به خاطر آسیبی که به سامانتا عوف وارد کرده مبلغ ۲۰ هزار دلار به او بپردازد.دکتر محمد جلالی
دیروز دوشنبه، دیوان عالی ایالات متحده در رایی بسیار مورد انتظار به نفع دختر محجبه ای که درخواست استخدام در یک شرکت فروش لباس داشت، حکم داد.در زیر مطلبی را در این خصوص از قسمت حقوقی روزنامه ی لوموند ترجمه نمودم و برای استفاده ی همه ی دوستان خوب م در اینجا می گذارم. در ضمن لینک مربوط به اصل رای در سایت دیوان عالی نیز در اینجا آمده است.
دیوان عالی فدرال ایالات متحده آمریکا دیروز دوشنبه اول ماه ژوئن در دعوای یک دختر مسلمان علیه شرکت توزیع و فروش لباس، شرکت ابرکومبی اند فیچ، به نفع او رای داد. این شرکت درخواست استخدام این خانم را به بهانه ی پوشش حجاب اسلامیش رد نموده بود. تصمیم دیوان عالی با اکثریت بالای هشت رای موافق در مقابل یک رای مخالف اتخاذ گردید.واقعه ی مورد نظر به رایی در سال 2008 باز می گردد، زمانی که سامانتا الا اوف در مصاحبه ی استخدامی در تولزا در ایالت اوکلاهاما با روسری شرکت می کند. البته به هنگام مصاحبه مشخص نمی شود که پوشیدن روسری او به دلایل مذهبی است. درخواست استخدام او در مرحله ی اول مورد قبول واقع می گردد، اما سپس توسط مقامات بالاتر شرکت رد می شود. این مقامات دلیل رد درخواست وی را نقض مقررات مربوط به پوشش اجباری کارمندان شرکت به دلیل استفاده از حجاب اسلامی اعلام می کنند. لازم به ذکر است که این شرکت به دلیل نوع لباس هایی که به فروش می رساند، نوع خاصی از پوشش را برای کارمندان و فروشندگان خود الزامی کرده است. لباس هایی که بسیار راحت و همگام با مد روز و سلیقه ی مخاطبان جوان و نوجوان می باشند.خانم سامانتا الا اوف که از سوی "آژانس فدرال تساوی در استخدام" حمایت می شد، ادعا می نماید که از این طریق مورد تبعیض قرار گرفته است و اقدام به طرح شکایت علیه شرکت مذکور می نماید. در مرحله ی بدوی دعوا دادگاه به نفع سامانتا رای داده و او مبلغ بیست هزار دلار خسارت نیز دریافت می کند. اما، شرکت ابر کومبی از این رای تجدید نظر خواهی می نماید. در این مرحله دادگاه به نفع شرکت رای میدهد؛ با این استدلال که قانون فدرال سال 1964 در خصوص حقوق مدنی که مبین ممنوعیت تبعیض در استخدام بر اساس نژاد، مذهب، رنگ پوست، جنسیت و یا ملیت است، در این مورد قابل اعمال نمی باشد. چراکه این خانم به هنگام مصاحبه در هیچ قسمتی از آن به صورت صریح تقاضا نکرده بود که مقررات داخلی شرکت مذکور بر اساس خواسته های اعتقادی او تغییر یابد.اما، دیوان عالی اینگونه نظر می دهد که عدم چنین تقاضایی از سوی شاکی دلیلی کافی برای عدم اعمال قانون حقوق مدنی نیست. قاضی آنتونین اسکالیا چنین بیان می دارد که شرکت برای استخدام کننده حداقل تشخیص این امر که این خانم به دلیلی اعتقادی حجاب بر سر دارد، وجود داشته است. به نظر او، همین کافی است.در 25 فوریه سال پیش، روز رسیدگی، شرکت ابرکومبی که از سوی اتاق بازرگانی و نیز سایر لابی ها پشتیبانی می شد، ادعا نمود که الزام استخدام کنندگان به پرسش از عقیده و مذهب داوطلبان خظرناک خواهد بود و ممکن است به نوعی دیگر از تبعیض منجر شود. به این ترتیب اکثریت قضات دیوان عالی، شرکت نام برده را در برابر امتناع عامدانه از استخدام خانم سامانتا الا اوف به دلیل نوع پوشش اعتقادی به تبعیض محکوم کردند. قاضی کلارنس توماس، تنها قاضی مخالف این تصمیم، در مقابل، اینگونه اظهار نمود که "صرف اتخاذ یک سیاست بی طرفانه، نباید تبعیض قلمداد شود".

  تماس با ما سایت های مرتبط گالری تصاویر پیام های کاربران امور موکلین قبول کلیه دعاوی حقوقی مشاوره تلفنی سوالات حقوقی صفحه اصلی
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به  می باشد. طراحی و توسعه : وکالت آنلاین